Društvo

cropped-image.pngSvoje želje po organiziranem delovanju v planinskem društvu je leta 1980 združilo 112 planincev in ustanovilo Planinsko društvo Donačka gora Stoperce. Začetki niso bili le prve stopinje, ampak so bili to krepki in odločni koraki. Društvo je organiziralo planinsko šolo, izobraževalo vodnike in z velikim veseljem so člani društva z visokih vrhov s pogledom objemali Slovenijo. Zakaj jim je čez 10 let zmanjkalo moči, bi težko rekli. Po petih letih počitka, so krajani Stoperc spet začutili, da je hoja po haloških gričih, po katerih se vzpenjajo med vsakdanjim Donačka gora – Stoperce, delom utrujajoča, polna skrbi, a vzpon v prostem času v veseli družbi sprošča in odnaša skrbi, zato je leta 1995 dvainštirideset članov društvu spet vdahnilo moč in novo energijo. V društvu je bilo treba ponovno poskrbeti za izobraževanje vodnikov in markacistov. Tako ima sedaj društvo sedem vodnikov, devet markacistov in dva varuha gorske narave. Hribi okrog KS Stoperce lahko marsikomu ponudijo sproščujoč sprehod, zato smo leta 2000 začeli urejati Stoperško planinsko pot in jo leta 2001 tudi uradno odprli. V letu 2003 je društvo dobilo tudi svoje prostore v Domu krajanov v Stopercah, leta 2005 so bili prostori urejeni. V letu 2007 smo imeli 109 članov. Veliko zaslug za urejenost našega društva pa ima seveda tudi naš predsednik Albin Lorber, kateremu pa stojijo ob strani številni drugi člani društva. Mnogi naši člani so hkrati tudi člani drugih društev v kraju, zato društva med seboj dobro sodelujemo. Skozi vse leto organiziramo pohode in skupaj smo spoznali že velik del tiste Slovenije, kamor te lahko pripelje le korak.

2016 članarina